Pierwotnie Lensflare powstał jako magazyn fotograficzny i działał w tej formie przez jakiś czas. Stworzyliśmy sumarycznie siedem numerów magazynu dostępnych online. Praca nad tym magazynem dała mi bardzo dużo satysfakcji. W moim odczuciu mieliśmy bardzo fajny pomysł na zaprezentowanie naszych zdjęć. Prawdą jest też to, że oficjalny status fotografa/dziennikarza ułatwiał nam realizacje niektórych naszych pomysłów. Pozwoliło mi to np. przez cztery sezony być akredytowanym fotografem na Cracovii Kraków oraz zdobycie akredytacji PZPN na mecz Polska – Niemcy, kiedy to w ramach eliminacji do Euro 2016, na Stadionie Narodowym Polska pokonała niemców 2:0.
Nauczyłem się też, że sporo rzeczy jestem w stanie załatwić, wystarczy napisać maila, zadzwonić, porozmawiać. Przed wszystkim trzeba chcieć i robić to co się zaplanowało, wymyśliło. Bo nic samo nie przychodzi. Samo założenie magazynu wydawało się mi na początku bardzo trudne, lecz okazuje się, że trzeba tylko doczytać kilka rzeczy, wysłać maila, wypełnić dwa formularze …. i gotowe, jestem dzienikarzem. W krótkim okresie funkcjonowania magazynu udało mi się naprawdę sporo osiągnąć i jestem z tego niesamowicie dumny. Mam świadomość że fotograficznie magazyn odbiega od światowego poziomu, lecz staraliśmy się zrobić to najlepiej jak umieliśmy. Po latach widzę, że sporo rzeczy było by inaczej rozwiązane, napisane. Doświadczenie przychodzi z wiekiem.
Niestety rozpad zespołu redakcyjnego oraz brak czasu spowodował że lensflare.pl przestał się ukazywać i zaprzestałem działań w tym temacie. Podczas transformacji strony magazynu w mojego personalnego bloga pliki zniknęły ze strony. Dziś powracają z ciemnych odmętów internetu. Każdy numer można pobrać lub oglądnąc online.
nr 6 – grudzień 2013
nr 5 – grudzień 2012
nr 4 – lipiec 2012
nr 3 – styczeń 2012
nr 2 – wrzesień 2011
nr 1 – maj 2011
nr 0 – styczeń 2011